Cam Balkon

bursa cam balkon

 

 

Cam Balkon Nedir ?

 

Cam balkon , cam bloklarının metal çerçeveler ve bütünleşik raylı sistemlerin içine monte edilmesi farklı tasarımlar ile ortaya çıkan balkon sistemleridir.

 

NEDEN CAM BALKON SİSTEMLERİ TERCİH EDİLMELİDİR ?

 

Cam balkon sistemleri ile görselliğinizi geliştirebilmenin yanında sağlık açısından sizlere faydası olması ilk tercih sebebidir. Raylı yuvalar sayesinde kolayca açılıp kapanması mümkün olan cam balkon sistemleri, dört mevsim balkonlarınızı kullanıma elverişli hale gelmesini sağlar.

 

CAM BALKONDAN SU VE SOĞUK GİRER Mİ ?

 

Cam balkon sistemlerinde eğer açık kalan bir bölge olmadığından eminseniz, kauçuk malzemelerde aşırı bir yıpranma söz konusu değilse, yağışlı havalarda kesinlikle sıvı geçişi mümkün değildir. Eğer soğuk bir bölgede bulunan bir cephe de işlem uygulanacak ise, soğuğa karşı daha dayanıklı olan cam sistemleri tercih ediniz.

 

CAM BALKONDAN GÜNEŞ IŞIĞI GİRER Mİ?

 

Müşterilerimizin aklına takılan bir başka nokta ise güneş ışığıdır. Bronz cam, füme cam, yeşil cam tercih edilenler genel cam balkon cam tipleridir. Eğer eviniz çok fazla ışığa maruz kalmayan cephede ise açık renk sistemleri önermekteyiz. Eğer çok ışık alan bir konumda iseniz, daha koyu renk olan cam sistemlerine yönelmelisiniz. Her iki sisteminde farklı fiyatları olduğunu unutmamalısınız.

 

CAM BALKON SİSTEMLERİNDE DIŞARIDAN İÇERİSİNİN GÖRÜLMEMESİ MÜMKÜN MÜ ?

 

Bir üst sorudaki açıklamamızda bulunan halk arasında siyah cam diye tabir edilen sistem ile yani füme cam sistemi ile dışarıdan görüntü akışı büyük bir ölçüde önlenmiş oluyor. Fakat daha fazla mahremiyet gerektiren durumlarda ise cam balkon perde sistemleri tercih edilmelidir.

 

CAM BALKON ARAŞTIRIRKEN GÖRÜLEN TEMPERLİ CAM NEYİ İFADE ETMEKTEDİR ?

 

Bu camlar dayanıklı hale getirilmiş cam türüdür. Güvenlik açısından temperli cam kırıldığında ufak parçalara ayrıldığı için size zarar vermez.

 

CAM BALKON RÜZGARDA KIRILIR MI ?

 

Bir üst soruda açıkladığımız temperli cam türünde bir sisteminiz mevcut ise rüzgara karşı güvendesinizdir. Fakat devasa bir rüzgarda çok sert cisimlerin cama çarpma ihtimaline karşı kendinizi korumalısınız.

 

CAM BALKON KAPANMIYOR NE YAPMALIYIM ?

 

En çok merak edilen konuların başında geliyor bu sorunun cevabı. Bir kaç madde ile bu konuya açıklık getirelim.

 

-Öncelikle panik yapmadan kanallarda kapanmayı engelleyen madde birikimi var ise onları temizleyiniz.

-Cam balkonunuzun tekerleklerini kontrol ediniz. Eğer tekerleklerde gevşeme mevcut ise sıkınız.

-Balkon tekerleklerinizden biri kırık ise değişimi gerekmektedir.

-Kanatçıkların merkezden aşağıda yada yukarıya doğru kaymadığından emin olunuz.

Bu tür durumların bazıları basit onarımlar ile atlatılsa da değişim söz konusu olabilir. Bursa Cam Balkon firmaları arasında en uygun fiyat politikası ile Temiz İş Yapı olarak bize danışabilirsiniz.